Akademia Elfów Świętego Mikołaja

AKADEMIA ELFÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 2020 - dziękujemy!

Akademia Elfów Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej lubianych przez uczestników cykl rodzinnych gier miejskich Fundacji Zwalcz Nudę, który co roku cieszy się ogromną popularnością i sympatią wśród warszawiaków.

W tym roku Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, elfami i pomocnikami utknął na biegunie północnym – niestety koronawirus nie oszczędził jego ekipy. Ze względu na to, że przygotowania do Bożego Narodzenia zapowiadały się mniej hucznie, cała drużyna Świętego obawiała się, że nie zdąży wyprodukować wystarczająco dużo energii świątecznej, która tworzy całą magię świąt. Dzieci z całego świata, w tym z Polski, stanęły przed nie lada wyzwaniem – muszą uratować święta i sanie Mikołaja! Czy sobie poradziły? Oczywiście, że TAK!

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek Akademii Elfów Świętego Mikołaja w 2020 roku gra przeniosła się do domów dzieci. Nie przeszkodziło to jednak w stworzeniu wyjątkowej atmosfery i niezapomnianej rozrywki dla całej rodziny. Podstawowym zadaniem było zadbanie o dobrą atmosferę i świąteczny, rodzinny klimat we własnych domach. Uczestniczki i uczestnicy otrzymali specjalne listy od Świętego Mikołaja oraz materiały do wykorzystania podczas zadań. Te zaś zostały zdradzone dopiero w dniu wydarzenia!

Jak wyglądała nasza gra?

  1. Tydzień przed grą rodzice mogli odebrać gotowe paczki z materiałami do zadań z Fundacji Zwalcz Nudę, czyli ul. Kickiego 1/u4 lub na Śródmieściu.
  2. Każdej zapisanej osobie przesłaliśmy maila ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.
  3. Gra odbywała się na specjalnych grupach na Facebooku.
  4. Co pół godziny na grupie pojawiało się kolejne zadanie do wykonania – w formie filmiku. Zadaniem graczy było podzielenie się efektami swoich prac w formie zdjęć, filmów, tekstu – w komentarzach pod filmikami z instrukcją do zadania. Zadania nie zakładały konieczności siedzenia przez monitorem. Były to wyzwania muzyczne, plastyczne, ruchowe, należało także wyjść na zewnątrz.
  5. Na każdej grze obecny był też Święty Mikołaj, który rozpoczynał zabawę, a następnie łączył się w formie LIVE z ze wszystkimi uczestnikami, komentował ich poczynania i efekty pracy.
  6. Poza tym każde dziecko miało zapewnioną możliwość indywidualnej rozmowy z Mikołajem. Zorganizowane było to w formie wideo dyżuru na Skype. Uczestnicy otrzymali od nas namiary, pod które mogli dzwonić do Mikołaja, aby z nim porozmawiać.

Wszystkie gry zakończyły się sukcesami! W sumie wzięło w nich udział 1000 osób!

Projekt współfinansowali

5 grudnia, godz. 13:00-16:00

5 grudnia, godz. 16:00-19:00

6 grudnia, godz. 13:00-16:00

6 grudnia, godz. 16:00-19:00

19 grudnia, godz. 13:00-16:00

20 grudnia, godz. 13:00-16:00

Zobacz przykładowe filmiki z zadaniami

Tak było w poprzednich latach

Patroni medialni

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda