W tym roku tematem przewodnim gier był problem ocieplenia klimatu i katastrofy klimatycznej. Ze względu na kondycję środowiska, Święty Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami musiał uciekać z Bieguna Północnego. Postanowił osiedlić się w Warszawie, a zadaniem graczy było wprowadzenie go w klimat Świąt w Polsce, a także pomoc w zaklimatyzowaniu się w naszym kraju.

Aby wykonać misję, należało odwiedzić 6 punktów gry i wykonać przygotowane zadania, nawiązujące do świąt, kultury i innych dziedzin. Za wykonanie każdego z nich drużyny (zazwyczaj rodziny z dziećmi) otrzymywały punkty w skali od 1-5 na specjalnych legitymacjach. Dodatkowo, wyjątkowo przebrani uczestnicy otrzymywali punkty za przebranie. Poza zadaniami na grze, przez cały czas dostępne były animacje – obecny był Święty Mikołaj, rozdający zdrowe lizaki i inne słodkości, a obecna również była postać popularnego bałwanka inspirowanego bajką „Kraina Lodu”, przygotowaliśmy także świąteczne monidło do robienia zdjęć.

Całości towarzyszyło wprowadzenie:

Halo, dzieciaki, wieść to niewesoła! Święty w tarapatach, o pomoc woła! Niezbyt ciekawa to sytuacja – na Biegunie Północnym trwa ewakuacja. Bo gdy miasta zalewa fala betonu, czasem jakieś drzewko się pojawi (od wielkiego dzwonu), śmieci nie segregujemy i tony plastiku produkujemy, o przyrodę nie dbamy, a zamiast tego planetę w nosie mamy, każdego już od smogu boli głowa – o rany, katastrofa przecież gotowa!

Świąteczny Sztab Kryzysowy podjął decyzję – powołano nawet w tym celu specjalną komisję. Ocieplenie klimatu, topniejące lodowce, oby Was to nie wyprowadziło na manowce! Wniosek jest bezlitosny – Biegun nie wytrzyma nawet do wiosny.

Ekipa Mikołaja musi zmienić lokalizację. Jak myślicie, którą wybierze destynację? Brawo, bystrzaki, chyba nie potrzeba Wam kawy! Święty Mikołaj przeprowadza się do grodu Warsa i Sawy! Godnie go przywitajcie, kolędę zaśpiewajcie. Nie zapomnijcie o ciasteczkach i mleku – on tym się żywi od przeszło pół wieku.

Mikołaj co roku prezenty rozdaje, w tym celu odwiedza wszystkie dzieci i kraje, jemu też warto prezent przygotować, może ktoś z Was chciałby mu coś podarować?

Przed Wami szalone zadania i przygody – za ich realizację przewidujemy nagrody. Na drodze spotkacie pomocników Mikołaja – nas sama wizja już świątecznym klimatem nastraja. Pokażcie, jak gościnni i otwarci jesteście! Akademię Elfów otwieramy wreszcie!

GRY MIEJSKIE W RAMACH AKADEMII ELFÓW W 2021 R. ODBYŁY SIĘ:

28 listopada 2021

Akademia Elfów Świętego Mikołaja odbyła się na Starówce i w okolicach. Star i meta miały miejsce w Staromiejskim Domu Kultury. Gra była współfinansowana przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy.

4 grudnia 2021

Projekt „Ratujemy Święta” był realizowany we współpracy z centrum handlowym Factor Annopol i była współfinansowana przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Odbyła się na Targówku.

6 grudnia 2021

Wawerska Akademia Elfów Świętego Mikołaja odbyła się na terenie Wawra. Partnerem gry było centrum handlowe Ferio Wawer. Projekt był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

11 grudnia 2021

Śródmiejska Akademia Elfów odbywała się na Pasażu Wiecha i w okolicach. Partnerem gry był Wars Sawa Junior, współfinansowana była ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

18 grudnia 2021

Praska Akademia Elfów Świętego Mikołaja odbyła się na terenie Grochowa i okolic. Projekt był współfinansowany przez Dzielnicę Praga-Południe m.st. Warszawy i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Logotyp miasta stołecznego Warszawy