Mieszkasz w województwie mazowieckim lub łódzkim? Ekspert projektu Naszego Czystego Powietrza bezpłatnie pomoże wypełnić Ci wniosek o dofinansowanie!

Jak wypełnić z nami wniosek? Jest kilka opcji

 • Wystarczy napisać na adres biuro@zwalcznude.pl lub zadzwonić pod numer telefonu: 884 939 880. A my przekierujemy Cię do eksperta, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez każdy punkt wniosku całkowicie bezpłatnie.
 • Przyjdź na nasze warsztaty, które odbywają się na ekopiknikach oraz później w ciągu roku w województwach łódzkim i mazowieckim. Cały harmonogram znajdziecie POD TYM LINKIEM. Jeżeli chcesz wiedzieć, kiedy odbędą się warsztaty w Twojej okolicy napisz do nas: biuro@zwalcznude.pl
 • Zadaj pytanie na naszej grupie Czyste Powietrze – pomoc w pisaniu wniosków LINK DO GRUPY
 • Wypełnij formularz LINK DO FORMULARZA

Czym jest program „Czyste Powietrze”?

Program „Czyste Powietrze” dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

UWAGA ZMIANY W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE!

Od 15 lipca 2022 będzie można składać wnioski programu priorytetowego Czyste Powietrze+

Najpierw otrzymasz pieniądze, potem zaczynasz realizować inwestycję

Od 15 lipca składając wniosek o dotacje, należy dołączyć do niego umowę z wykonawcą prac w Twoim domu. Wniosek będzie rozpatrywany przez 14 dni. Potem w ciągu 10 dni od zawarcia umowy pomiędzy Tobą a WFOŚiGW, otrzymasz przedpłatę dla wykonawcy – 50% przyznanej wartości dotacji. Po 30 dniach od zakończenia inwestycji otrzymasz kolejne 50%.

Program jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O projekcie

Eko liderzy, czyli osoby doskonale znające specyfikę danej społeczności lokalnej np. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy OSP itp, zostaną zaproszeni na szkolenie wyjazdowe, na którym dowiedzą się jak wspomagać lokalnie mieszkańców, a także nawiążą kontakty z liderami z innych miejscowości. Zostaną przeszkoleni z zakresu potrzeby eko zmian w ich środowisku oraz możliwości technicznych i dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. Będą też realizatorami działań lokalnych w swoich społecznościach.

 

Jak zostać EKOLIDEREM?

Żeby zostać lokalnym ekoliderem w swojej gminie czy miejscowości, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na końcu strony.

Abyśmy mogli w Twojej gminie realizować projekt, musimy wiedzieć, czy nie są na jej terenie prowadzone już takie działania. Jest do tego potrzebne oświadczenie o komplementarności. Wzór oświadczenia jest dostępny poniżej.

 

Wzór oświadczenia o komplementarności

Eko warsztaty dedykowane są osobom, które są zainteresowane pogłębieniem wiedzy w zakresie ochrony środowiska i poprawienia jakości powietrza w swojej społeczności lokalnej. Przygotowane zostaną około 140 4-godzinne warsztaty. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki przygotują wnioski o dofinansowanie. Omówione zostaną także techniczne możliwości i sprzęty, jakie można zainstalować w ramach dofinansowania.

 

Eko pikniki odbędą się one na terenach wiejskich lub wiejsko-miejskich przy współpracy z lokalnymi NGO, parafiami, szkołami, domami kultury, OSP czy Kołami Gospodyń Wiejskich. Planowanych jest 60 pikników lokalnych. W ramach każdego wydarzenia odbędą się dwie lub trzy sesje warsztatowe poruszające tematykę jakości powietrza, możliwości technicznych, jakie mieszkańcy mogą podjąć, by nie generować zanieczyszczeń, a także możliwości udziału w programie “Czyste Powietrze”.

 

  Nasze Czyste Powietrze - formularz zgłoszeniowy dla Lokalnych Eko Liderek/ów w województwach łódzkim i mazowieckim

  Pola oznaczone symbolem "*" są wymagane.

  Dane kontaktowe

  Informacje ogólne
  Czy możesz wziąć udział w szkoleniu dla Lokalnych Eko Liderów/ek w lutym 2023 roku?*:
  Wzór oświadczenia jest na naszej stronie. Abyśmy mogli w Twojej gminie realizować projekt, musimy wiedzieć, czy nie są na jej terenie prowadzone już takie działania.

  Czy uda Ci się uzyskać oświadczenie o komplementarności z urzędu gminy?*:
  Wzór oświadczenia jest na naszej stronie. Abyśmy mogli w Twojej gminie realizować projekt, musimy wiedzieć, czy nie są na jej terenie prowadzone już takie działania.

  Informacje dodatkowe

  Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych osoby zgłaszające się, przesyłając formularz zgłoszeniowy, wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych. Administratorem danych jest Fundacja Zwalcz Nudę. Dane (imię, nazwisko, adres e-mail, telefon i adres mail) wykorzystywane będą w celach komunikacyjnych. Istnieje możliwość wycofania zgody, przesyłając informację drogą elektroniczną na adres promocja@zwalcznude.pl. Jednak jej udzielenie jest niezbędne do udziału w projekcie.  Kopia Twoich odpowiedzi zostanie przesłana e-mailem na podany adres.

  Patroni medialni

  Patroni honorowi

  Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.

  logotyp Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejBanner z napisem "dowiedz się więcej o programie "czyste powietrze" na oficjalnej stronie"