Rekrutacja do społecznej gazety / U nas – na prawym brzegu – ZwalczNudę

Kiedy? Data: 15/01/2022 w godzinach: 10:00 - 16:00

Kategoria: INNE

Kategoria wiekowa: wszystkie

Zakończone


Społeczna gazeta to wspólny projekt mieszkańców i mieszkanek Stare i Nowej Pragi oraz Kamionka. Do zespołu redakcyjnego zapraszamy zarówno nastolatków, osoby dorosłe, studentów, jak i seniorów. Chcemy, aby uczestnicy i uczestniczki dowiedzieli się, czym jest dziennikarstwo obywatelskie i wspólnie tworzyli demokratyczne medium, służące do wymiany informacji i opinii, zainteresowań.

Zanim jednak dojdzie do wydania pierwszego numeru społecznego pisma, planujemy, aby wyłoniony w drodze rekrutacji zespół redakcyjny przeszedł warsztaty dziennikarskie.

 

Drugie warsztaty odbędą się 15 stycznia i poprowadzą je Justyna Suchecka – dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej i społecznej, od 2008 do 2019 roku związana z „Gazetą Wyborczą”, od 2019 roku w tvn24.pl. Laureatka nagrody Grand Press 2020 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, rok później nominowana do tej samej nagrody w kategorii wywiad za rozmowę z pisarzem Radkiem Rakiem. Jest felietonistką „Książek. Magazynu do Pisania”. W 2020 roku ukazała się jej debiutancka książka dla dzieci „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” oraz Szymon Jadczak – dziennikarz śledczy i publicysta. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press dla dziennikarza roku. Od 2021 związany z portalem Wirtualna Polska.

 

Warsztaty odbędą się w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę przy ul. Kickiego 1/u4 15 stycznia w godz. 10:00-16:00.

 

Gazeta będzie wydawana w ramach projektu U nas – na prawym brzegu: www.zwalcznude.pl/wydarzenia/rekrutacja-do-spolecznej-gazety-u-nas-na-prawym-brzegu/

 

 

 

Znajdź na mapie

Mapa niedostępna

Rezerwacja

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.